Warszawa

WARSZAWA – I wersja
TELEWIZJA POLSKA, SEJM I SENAT, ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

WARSZAWA – II wersja
Wilanów- Muzeum Powstania Warszawskiego – Stadion Narodowy

Od 0.00 

Opis

WARSZAWA – I wersja
TELEWIZJA POLSKA, SEJM I SENAT, ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

7,00 – wyjazd, przejazd do Warszawy, zwiedzanie stolicy, w programie:
wizyta w TELEWIZJI POLSKIEJ –zapoznanie się z kulisami pracy w Telewizji Polskiej: studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji,
zwiedzanie Gmachu Parlamentu: Sale Posiedzeń Sejmu, Senatu, tzw. Sala Lustrzana, gdzie Prezydent uczestniczy w konferencjach prasowych oraz gdzie są organizowane podniosłe spotkania, przejście znanymi z telewizji korytarzami,gablota z pamiątkowymi laskami marszałkowskimi z poprzednich wieków, wysłuchanie wykładu przewodnika na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz zasad funkcjonowania obu izb ustawodawczych,
wizyta w Łazienkach Królewskich – letnia rezydencja ostatniego króla Polski- Stanisława Augusta Poniatowskiego: spacer po zabytkowych ogrodach: poznanie historii parku i poszczególnych budynków mieszczących się na terenie parku oraz kryjących się w nich tajemnic: Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina, zwiedzanie Pałacu na Wyspie lub innego obiektu. Wyjazd.W drodze powrotnej przerwa na McDonald’s płatny we własnym zakresie.

WARSZAWA – II wersja
Wilanów- Muzeum Powstania Warszawskiego – Stadion Narodowy

7,00 – wyjazd, przejazd do Warszawy,
wizyta w Wilanowie – spacer po zabytkowych ogrodach: ogród barokowy z kamiennymi posągami oraz szpalerami strzyżonych drzew i krzewów, romantyczny angielski ogród krajobrazowy, ogród różany, park angielsko-chiński z Górą Bachusa i stawem oraz urokliwy zakątek zwany Gajem Akademosa. zwiedzanie wnętrz pałacowych z przewodnikiem – niezwykła lekcja historii dotycząca zarówno historii miejsca, jak i obyczajów i kultury w nim panujących.
zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – stolica z sierpnia 1944 r. Zupełnie jak 60 lat temu będziemy szli po starym warszawskim bruku. Podnoszącą słuchawkę telefoniczną usłyszymy głos powstańca, który opowie nam o swoich przeżyciach z sierpnia 1944 r. Pójdziemy 25 metrowym kanałem. Trójwymiarowy lot nad zburzoną Warszawą z 1945 r. – kino 3D.
wizyta na Stadionie Narodowym – chcesz przeżyć piłkarskie emocje? Marzysz o grze w piłkarskiej reprezentacji Polski? Chcesz choć na jeden dzień zamienić się miejscami z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem czy Arkadiuszem Milikiem? Jest to możliwe! Podczas trasy zobaczysz m.in. szatnie zawodników,sale spotkań przed i po meczowych,łaźnie dla piłkarzy, przejście do tunelu którym zawodnicy wychodzą na murawę lub zwiedzanie innego obiektu (w razie niedostępności stadionu). Wyjazd. W drodze powrotnej przerwa na McDonald’s płatny we własnym zakresie.

Świadczenia w cenie:
przejazd autokarem turystycznym,
bilety wstępu,
opieka pilota,
ubezpieczenie NNW,
opłaty parkingowe,
udział 3 opiekunów.