Rejs dla młodzieży „ Szkoła na morzu”

Podróże kształcą! Każdy zapamięta dużo lepiej to, co sam zobaczy albo doświadczy. Warto więc pokazać młodzieży trochę świata – zapraszamy w rejs „Szkoła na morzu”.
Przed Wami morska przygoda, morska wiedza i radość ze wspólnego wyjazdu.

Od 0.00 

Opis

1 dzień WTOREK/ŚRODA

4,30 – wyjazd, przejazd do Gdyni,
7,30 – odprawa promowa,9,00 – wypłynięcie promu Stena Line– podziwianie z pokładu promu widoków na port gdyński (stocznie, terminale kontenerowe, port wojenny), prom przecina Zatokę Gdańską i zmierza w stronę Helu – geografia polskiego wybrzeża w pigułce.
“Marynarska lekcja”– spotkanie z przedstawicielem załogi,
• zwiedzanie promu – we własnym zakresie,
obiad – w jednej z restauracji na promie,
przypłynięcie promu do Karlskrony – z pokładu widoki na szwedzkie wybrzeże szkierowe i historyczne umocnienia,broniące dostępu do Karlskrony, a następnie samo miasto (tez położone na wyspach) i port wojenny. Dobra okazja do przypomnienia sobie historii szwedzkiej ekspansji w XVII w. i dziejów wojen polsko-szwedzkich.
• krótki postój w porcie w Karlskronie (bez możliwości zejścia na ląd),wypłynięcie w rejs powrotny.
kolacja w kafeterii Food City.
• dla wytrzymałych wieczorna “dyskoteka” na środku morza”.
Nocleg w kabinach 4-osobowych wewnętrznych w drodze do Polski.

2 dzień ŚRODA/CZWARTEK
7,30-przypłynięcie promu do Gdyni,zejście na ląd,przejazd na śniadanie,
zwiedzanie Muzeum Emigracji – wystawa prezentująca ponad 200 lat historii polskiej emigracji, od początku XIX wieku aż po dzień dzisiejszy. Odbędziemy multimedialną podróż w czasie, wspominając najwybitniejszych polskich emigrantów, jak i śledząc trasę tysięcy biednych mieszkańców polskich wsi i miast, którzy w XIX i początkach XX wieku dotarli do Ameryki, będziemy podążać śladami naszych rodaków na różne kontynenty, wszędzie tam, gdzie do dzisiaj mieszkają Polacy, śledząc dramatyczne losy zesłańców i emigrantów z okresu II wojny światowej i czasów PRL. Zobaczymy też imponującej wielkości metalową makietę polskiego transatlantyka – Lucky Ship Batory, (w budowie), wejście na taras widokowy,
wizyta w Muzeum II Wojny Światowej– jedno z największych muzeów na świecie poświęconych tematyce II wojny światowej,19 głównych sekcji, scenografia przedstawiająca warszawską ulicę sprzed wojny, pełną sklepów i zakładów rzemieślniczych (do każdego z pomieszczeń można zajrzeć), projekcje filmów dokumentalnych, ok. 200 punktów multimedialnych: ekranów, rzutników,
Starówka – czas wony na zakup pamiątek, wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz.20,00.

Świadczenia w cenie:
przejazd autokarem turystycznym,rejs promem,
1 nocleg na promie,kabiny4-osobowe wew. z łazienkami,
wyżywienie; obiad i kolacja na promie,śniadanie na lądzie,
bilety wstępu, obsługa przewodnika w muzeach,
ubezpieczenie NNW, Kl,
opłaty parkingowe,
udział 4 opiekunów..