Sylwester Tallin Helsinki Wilno

Sylwester Tallin Helsinki Wilno 5 dni
wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja
termin: 28.12.2022-01.01.2023
cena: od 2719 zł + pakiet do realizacji programu: 170 EUR
transport samolot
Trasa zagraniczna: Tallin (3 noclegi) – Helsinki – Porvoo – Wilno (1 nocleg)

Oferta z dnia 03.10.2022

Opis

DZIEŃ 1:

Przelot do Tallina. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie na promie. Przeprawa promem do Helsinek (czas przeprawy ok. 2 godz. w jedną stronę). Zwiedzenia historycznego centrum stolicy Finlandii m.in.: Plac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX w., Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu i ogromna katedra luterańska, którą zaprojektował Carl Ludwig Engel. W centralnym punkcie Placu stoi pomnik cara Aleksandra II. Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna). Sobór Uspieński – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, Stadion Olimpijski, pomnik Jana Sibeliusa. Czas wolny. Obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka do Porvoo – jednego z najstarszych miast Finlandii (płatne dodatkowo). W XVII w. Porvoo było wymieniane jako drugie, po stolicy, najważniejsze miasto Finlandii. Gdy w pierwszych latach XIX w. Szwecja utraciła Finlandię na rzecz Rosji, to właśnie w Porvoo car Aleksander I zatwierdził konstytucję i ogłosił powstanie Wielkiego Księstwa Finlandii. Drewniane zabudowania z XVIII i XIX w. pomalowane na różne kolory wyrażają ducha Skandynawii – natura, ekologia, prostota. Wizyta w firmowym sklepie fabryki słodyczy Brunberga. Degustacja oraz możliwość zakupu najlepszych niszowych czekoladek i cukierków. Powrót do Helsinek. Wypłynięcie do Tallina w godzinach wieczornych. Zejście z promu i przejazd do hotelu, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych oraz zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzy Siostry. Czas wolny na starówce. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Litwy. Przejazd do Wilna. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie indywidualne przygotowania do zabawy sylwestrowej. Dla chętnych bal sylwestrowy w restauracji na mieście (płatne dodatkowo). Wyjazd do centrum miasta na plac Katedralny i huczne przywitanie Nowego Roku. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 650 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem, m.in.: plac Katedralny, bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Stare Miasto: polski kościół św. Ducha, Ratusz (z zewnątrz), Ostra Brama – symbol miasta, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza, a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu oraz cmentarz na Rossie. Transfer na lotnisko. Przelot do kraju. Całość trasy: ok. 900 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

• przelot samolotem rejsowym Warszawa – Tallin oraz Wilno- Warszawa • opłaty lotniskowe i paliwowe • bagaż podręczny do 8 kg •  4 noclegi w hotelach*** w pokoju 2-osobowym z łazienką •  4 śniadania (bufet) i 4 obiadokolacje (bez napojów) •  ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:

• pakiet do realizacji programu: 170 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawa promem Tallin-Helsinki-Tallin, opłaty administracyjne i klimatyczne, transfery oraz opłaty parkingowe, opieka pilota/przewodnika/rezydenta, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł • Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 520 zł • wycieczka do Porvoo: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób) • bal sylwestrowy: 600 zł • bagaż rejestrowany do 23 kg: 280 zł

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program samolotowy będzie realizowany razem z grupą autokarową. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie – autokarem lub busem. 4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie. 5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 9. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Miejsca wsiadania

Miasto: Warszawa
Miejsce: Lotnisko Chopina
Godz odjazdu:
Dopłata: 0 PLN
  1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 2h przed odlotem.
  2. Godziny wylotu mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
  3. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na lotniskach).
  4. Prosimy pamiętać o limitach bagażowych wskazanych w odprawie przed wylotem.
  5. Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego paszportu oraz dokumentu podróży.
  6. Podane dopłaty dotyczą przelotu w dwie strony.