Rejs Sylwestrowy po Bałtyku – Wilno – Ryga – Tallin – Sztokholm – Wilno – Troki

Rejs Sylwestrowy po Bałtyku – Wilno – Ryga – Tallin – Sztokholm – Wilno – Troki
termin: 29.12.2022-03.01.2023
cena: od 2514 zł/osoba

Oferta z dnia 03.10.2022

Opis

Program

1 dzień:
Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg w Wilnie.
2 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta zaczniemy przy Ostrej Bramie, dalej spacerem przez wileńską starówkę dojdziemy do placu Katedralnego mijając po drodze Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, Uniwersytet im. Stefana Batorego. Na zakończenie zwiedzimy archikatedrę wileńską z grobami królewskimi oraz kaplicą św. Kazimierza. Przejazd do Rygi. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.
3 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, jednej z większych nadbałtyckich stolic. Spacer rozpoczniemy od Starego Miasta z unikalną architekturą secesyjną i klimatyczną starówką. W trakcie zwiedzania zobaczymy kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych- najbardziej rozpoznawalny budynek w Rydze, Dom Kotów, Ratusz, protestancka katedra NMP – największy kościół w krajach bałtyckich, plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia. Przejazd do Tallina. Zaokrętowanie na prom z Tallina do Sztokholmu. Obiadokolacja sylwestrowa w restauracji na statku w formie bogatego bufetu. Czas posiłku ok. 2 godzin. Po kolacji ZABAWA SYLWESTROWA w dyskotece. W trakcie wieczoru proponujemy również skorzystanie z innych atrakcji dostępnych na pokładzie, m. in. programy artystyczne, występy zespołów, przedstawienia, loteria.
4 dzień:
Późne śniadanie bufetowe na statku. Następnie udamy się na zwiedzanie Sztokholmu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ratusza miejskiego i Pałacu Królewskiego, który jest oficjalną siedzibą Króla Szwecji. Następnie przejdziemy na Stare Miasto czyli Gamla Stan, przespacerujemy przez historyczne centrum miasta wąskimi, średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, sztokholmski rynek, gdzie znajdują się kolorowe kamienice uznawane za najbardziej pocztówkowe miejsce w całej stolicy Szwecji. W centrum starówki zobaczymy przepiękną gotycką Katedrę Sztokholmską z majestatycznym posągiem św. Jerzego zabijającego smoka, gmach Muzeum Nobla a także klimatyczne uliczki ze sklepikami i restauracjami. Po zwiedzaniu wrócimy do portu na nasz statek. Kolacja bufetowa na statku.
5 dzień:
Śniadanie bufetowe, przypłynięcie do portu w Tallinie, wyokrętowanie. Zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, brama Viru, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych, m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także zespół kupieckich kamieniczek Trzy Siostry, dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd przez Łotwę na Litwę. W godzinach wieczornych przyjazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie Trok – jednego z najpiękniejszych miejsc na Litwie. Wzniesiono tu w XIV-XV wieku potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich. Krótkie zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego nad jeziorem Galve. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Przerwa na degustację kibinów. Powrót do Polski.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
5 noclegów (2 noclegi w Wilnie w pokojach 2-3 os., 1 nocleg w Rydze w pokojach 2-3 os., 2 noclegi na pokładzie statku wycieczkowego armatora Tallink Silja w kabinach 2,3,4 osobowych wewnętrznych lub zewnętrznych z łazienką wyposażoną w prysznic. Na promie jest dostęp do wi-fi, restauracje, sklepy, aquazone oraz kasyno.
Wyżywienie:
5 śniadań, 5 obiadokolacji w tym bufetowa obiadokolacja sylwestrowa (Obiadokolacja w formie bardzo bogatego bufetu – bufet sałatkowy, przystawki, dania gorące mięsne, ryby, owoce morza, desery. Do kolacji dostępne jest piwo oraz wino białe i czerwone, bez limitu. Dodatkowe napoje płatne – cena jednego drinka w restauracji to koszt ok. 5-6 EUR.). Zabawa Sylwestrowa na pokładzie statku w dyskotece.
Transport:
przejazd autokarem klasy turystycznej lub busem, bilety promowe na trasie Tallin – Sztokholm – Tallin.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: KL – 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW – 15.000 PLN, BP- 1000 PLN
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty(dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Białegostoku. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Białystok – Wilno (ok. 300 km) – ok. 5 godz.

Podczas wyjazdu mogą obowiązywać nakazy i obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. W szczególności uczestnicy muszą się liczyć z koniecznością posiadania Unijnego Certyfikatu Covid (do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta) lub aktualnego testu. Należy zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zasadami dla podróżnych znajdującymi się na portalu MSZ – Polak za granicą:

https://www.gov.pl/web/litwa/informacje-dla-podrozujacych
https://www.gov.pl/web/lotwa/informacje-dla-podrozujacych
https://www.gov.pl/web/estonia/informacje-dla-podrozujacych
https://www.gov.pl/web/szwecja/informacje-dla-podrozujacych

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w trakcie wyjazdu, ramowy program wycieczki może być zmodyfikowany, a dostęp do niektórych zwiedzanych miejsc ograniczony. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na naszej stronie internetowej.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 80 EUR.
– podana wysokość pakietu kosztów programowych ma charakter orientacyjny. Może on ulec nawet znaczącej zmianie w związku z ograniczeniami covidowymi, zmianami taryf i koniecznością wcześniejszych opłat rezerwacyjnych.Szczegółowych informacji udzieli pilot na wycieczce.

Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł.

Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja – Rejs Sylwestrowy po Bałtyku
Termin imprezy: od 29.12.2022 do 03.01.2023
PLAN PODRÓŻY
Uwaga: godziny powrotów są godzinami orientacyjnymi
Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
101 Wrocław

ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11
03:30 150 zł 23:30
102 Opole

ul. Kowalczyków 56, Dworzec Autobusowy Sindbad Port, stanowiska nr A2, B2, C2, D2
05:00 150 zł 22:00
103 Gliwice

ul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell
06:00 130 zł 21:00
201 Kraków

ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)
05:30 150 zł 21:30
301 Katowice

ul. Sądowa 5, Międzynarodowy Dworzec Autobusowy – Centrum Przesiadkowe Sądowa, stanowiska nr 6,7
07:00 130 zł 20:00
302 Sosnowiec

ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald’s
07:15 130 zł 19:30
303 Częstochowa

ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa)
08:15 100 zł 18:30
304 Radomsko

ul. Łódzka 2, PORT Radomsko – Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)
09:00 100 zł 17:30
305 Piotrków Trybunalski

ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Avia przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1
09:30 80 zł 16:30
306 Łódź

ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)
10:15 80 zł 15:30
401 Poznań

ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP
07:30 150 zł 18:45
001 Warszawa

Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11
12:00 0 zł 14:00
008 Białystok

ul. Zwierzyniecka 12, parking przy Domu Studenta Beta
14:00 0 zł 12:00