Poronin Mali Taternicy

Poronin k/Zakopanego. Zapraszamy w Tatry, do krainy skał, wodospadów i zapierających dech w piersiach widoków. Czeka: gwarne Zakopane z Krupówkami – ulica jedyna swoim rodzaju, wartki Dunajec z Pieninami i flisakami, Gubałówka, z której można zjechać jak ze zjeżdżalni, Morskie Oko ze słodką wodą, Dolina Strążyska z wodospadem Siklawica i termy podhalańskie z wysoko- zmineralizowaną wodą termalną. Oj góry, góry, cuda natury! Hej!

kolonie 9-15 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywnedodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 2,586.00 

Opis

SPECJALNA PROMOCJA – RABAT -250 ZŁ  TERMIN: 18.07-28.07.2023 OBOWIĄZUJE OD 04.07.2023

WAŻNA PRZY REZERWACJI DOKONANEJ BEZPOŚREDNIO PRZEZ NASZĄ STRONĘ WWW LUB TELEFONICZNIE 89 527 29 12 , 535 08 37 !!!

 

– Energylandia – ogromny, nowoczesny kompleks rozrywkowy, pierwszy i jedyny tego typu w Polsce. Na 26 ha znajduje się aż 57 różnych atrakcji i urządzeń. Duża dawka adrenaliny i niesamowitych wrażeń!

– spływ Dunajcem przeprawa łodziami flisackimi, to już od 150 lat największa atrakcja turystyczna w Pieninach. Wijąca się wśród wapiennych skał rzeka gwarantuje niezapomniane przeżycia. Z zapory na Dunajcu podziwiać będziemy piękny widok na Zalew Czorsztyński oraz dwa zamek – jeden z najpiękniejszych zamków w Niedzicy oraz po drugiej stronie jeziora ruiny zamku w Czorsztynie.,

  wejście piesze na Gubałówkę, zjazd wyciągiem z Polany Szymoszkowej do Zakopanego,

  Dolina Kościeliska – przyjemna, spacerowa trasa Kiry-Wyżnia Kira Mietusia-Lodowe Źródło-Polana Pisana-Schronisko na Hali Ornak,

spacer Drogą Nad Reglami od Polany Kalatówki do Doliny Białego, wejście na Sarnie Skałki (1377 m n.p.m.) i zejście do Doliny Strążyskiej, podejście pod wodospad Siklawica,

wycieczka piesza do bacówki bacy Stanisława na Rusinowej Polanie (punkt na trasie kultowego szlaku oscypkowego) historia oscypków, praca bacy, zakup oscypków w bacówce, wejście na Gęsią Szyję i zwiedzenie kaplicy Wiktorówki,

– wycieczka piesza po najbliższej okolicy, przejście czerwonym szklakiem z Poronina  na  szczyt Koślowa Grapa (Galicowa Grapa) mierzy 980 m n.p.m. i znajduje się na granicy Poronina i Białego Dunajca. Oferuje przepiękną panoramę Tatr a przy odrobinie szczęścia również wypas owiec. Następnie przejście do Gliczarowa Górnego i powrót do ośrodka,

Zakopane: Krupówki, Skocznie Narciarskie – wejście na Wielką Krokiew;  Galeria Kamila Stocha: wszystkie sportowe trofea Kamila, liczne pamiątki i fotografie. Z bliska podziwiać można prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule. Przewodnikiem po tym miejscu jest… sam Kamil, który w przekazach audiowizualnych opowiada o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery. Z myślą o najmłodszych, ale i o największych fanach skoków narciarskich, przygotowano pomieszczenie, w którym poznać można ten sport od kuchni. Centrum Edukacji Przyrodniczej najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie m.in. kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr i sala odkryć; Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kaplica w Jaszczurówce,

– Aquapark w Zakopanem (2,5 godz.) – wodne szaleństwo w basenach termalnych: basen rekreacyjny z torami pływackimi, basen rekreacyjny z biczami i kaskadami wodnymi oraz hydromasażami, zewnętrzny basen termalny z widokiem na Giewont, brodzik z zabawkami interaktywnymi,

wycieczka Doliną Rybiego Potoku do Morskiego Oka,

pokaż co potrafisz i zostań idolem – wieczór talentów,

– mini olimpiada sportowa – turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej,

– filmowa słodka chwila – seans filmowy z kubkiem kiślu lub budyniu,

– pamiątka z gór – malowanie widoków na kamieniach,

– inżynier/budowniczy – zespołowa budowa mostu z kamieni w potoku, bitwa wodna butelkowa,

– piesza wycieczka po okolicy – podziwianie krajobrazów i charakterystycznej zabudowy góralskiej,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

– dyskoteki.

 

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić kierownikowi podczas turnusu):

– wycieczka do Bachledowej Doliny na Słowacji (wymagany dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport): spacer drewnianym chodnikiem, który zawieszono wysoko pośród drzew. Po drodze przystanki edukacyjne, 32-metrowa wieża oraz niesamowity widok na Tatry, Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki. Koszt wycieczki od osoby  130 zł.

– wjazd i zjazd kolejką na Kasprowy Wierch skąd roztacza się piękny widok na Tatry Zachodnie z Czerwonymi Wierchami i Giewontem, Tatry Wysokie z Krywaniem i Świnicą. Koszt wycieczki od osoby 150 zł.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

zakwaterowanie

Pensjonat Elżbieta www.elzbieta.noclegi.biz w Poroninie (lub inny o podobnym standardzie). Pokoje 3,4,5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, sala dyskotekowa, sala TV, bufet, świetlica z kominkiem, boisko sportowe do koszykówki i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, ogród z miejscem na ognisko.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie kolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, przewodnicy.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy (wycieczka fakultatywna na Słowację), legitymację szkolną z numerem PESEL, wygodne buty, plecak podręczny, pelerynkę – folię,  strój do wycieczek pieszych, obuwie i strój sportowy, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, kieszonkowe.

W zależności od pogody i kondycji dzieci trasa górska może ulec zmianie (np. zamiast Doliny Kościeliskiej – Dolina Strążyska).

 

transport

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 20.00. Transport za dopłatą wg wykazu poniżej.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

Trasa przejazdu  i przybliżony rozkład jazdy autokaru do PORONINA .

Miejsca zbiórek (cena 0 zł)

 1. Bydgoszcz godz. 8.00  – HALA ŁUCZNICZKI UL. TORUŃSKA 592. Toruń  godz. 9.00  – DWORZEC PKP TORUŃ GŁÓWNY ul Kujawska 13. Ciechocinek      godz. 9.30  –   Mc Donald’s Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion4. Włocławek        godz. 10.30 –  DWORZEC PKP Włocławek Główny5. Kutno                godz. 12.00 DWORZEC PKP

  6. Łódź Widzew    godz. 13.30 DWORZEC PKP (obok McDonald’s )

  7. Częstochowa     godz. 15.00 DWORZEC PKP Al. Wolności 21

  8. Katowice           godz. 16.00 DWORZEC PKP Plac M. i L. Kaczyńskich 2

  9. Kraków             godz.17. 30  – Stacja ORLEN ul. Zakopiańska 289 na wylocie                                                           Krakowa

  10. Poronin           godz. 9.30 DW Elżbieta

CENY ZA DOJAZDY ANTENOWE przy min 3 uczestnikach

Szczecin 450 zł

Koszalin 450 zł

Gorzów Wlkp 500 zł

Poznań 250 zł

Piła 250 zł

Gdańsk 250 zł

Wrocław 250 zł

Opole 250 zł

Olsztyn 250 zł

Warszawa 300 zł

 

RABATY SEZON 2023

Rabat STAŁY KLIENT- 50 zł

Rabat KARTA DUŻEJ RODZINY – 50 zł

Rabat DLA RODZEŃSTWA – 50 zł

Rabat KARTA DUŻEJ RODZINY – należy przesłać scan karty z widocznym nazwiskiem rodzica i nr karty.

RABATY NIE ŁĄCZĄ SIĘ

Rabat za wczesną rezerwację do 31.01.2023 – 250 zł

Rabat za wczesną rezerwację do 28.02.2023 – 150 zł

Rabat za wczesną rezerwację do 31.03.2023 – 75 zł

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD