Polska / Warmia I Mazury / Górzno – hotel Dworek Wapionka

Wczasy

Polska Górzno Dworek Wapionka 3 *

termin: 20.05-24.05.2024   5 dni/4 noce

wyżywienie: śniadania

cena: od 526 zł/osoba w pokoju dwuosobowym

dojazd własny

oferta z dnia 11.12.2023

Opis

Opis

 

Trzygwiazdkowy Hotel Dworek Wapionka w Górznie to pełne uroku miejsce, położone na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Park Krajobrazowy jest częścią Pojezierza Brodnickiego. Otoczenie Hotelu Dworek Wapionka to bajkowa kraina, otulona jeziorami i lasami. Rozciągający się na powierzchni siedmiu hektarów kompleks, położony jest pomiędzy dwoma jeziorami: miejskim Jeziorem Górzno i należącym do kompleksu, blisko dwuhektarowym Jeziorem Wapionka, posiadającym własną wyspę. Udogodnienia: Restauracja, Bar, Ogród / Park, Plac zabaw dla dzieci, Boisko sportowe, Klimatyzacja, Sejf, Internet, Parking, Płatność kartą

Lokalizacja

 

Hotel Dworek Wapionka otoczony jest przez Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, zachęcający do spacerów i odkrywania tajemnic okolicznej przyrody. Dookoła znajdują się liczne wąwozy, którymi biegną strumyki zasilające oczka dzikich jezior. Możliwość podziwiania tych cudów natury to rzecz bezcenna i z pewnością niezwykle odprężająca.

Dojazdu samochodem

 

Aby dostać się do Dworu Wapionka z Warszawy najlepiej kierować się drogą S7 do Płońska, po czym kontynuować podróż drogą nr 10 do Sierpca. W Sierpcu skręcamy w prawo na drogę nr 560, którą należy jechać aż za miejscowość Rypin. Dalej kierujemy się za drogowskazami na miejscowości Świedziebnia i następnie Górzno. Po dotarciu do Górzna należy skręcić w prawo w ulicę Leśną (drogowskazy na miejscowość Fiałki), przy której po około 1 km od skrętu znajduje się Dworek Wapionka.

Jadąc od strony Olsztyna można kierować się przez Olsztynek i Lidzbark, z kolei od strony Torunia – przez Brodnicę.
Odległość od Torunia wynosi 85 km, od Olsztyna 105 km, od Gdańska – ok. 200 km, a od Warszawy – 180 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

 

Do Górzna nie można dotrzeć pociągiem. Taka możliwość jest w przypadku oddalonej o ponad 20 km Brodnicy. Dalszą drogę należy przemierzyć komunikacją autobusową lub taksówką.

Pokój 2-os. Standard
Przytulny pokój 2-osobowy, wyposażony w dębowe meble, masywne biurko i wygodne krzesło. Pokój otulony drewnem, dzięki czemu charakteryzuje się ciepłym klimatem. Pokój posiada aneks kuchenny.
Organizator: Nekera