Hiszpania – Viva Espana !

FRANCJA, HISZPANIA, WŁOCHY

PARK ASTERIX, BARCELONA, GARDALAND

Costa Brava gorąca jak wulkan czeka na Ciebie. Słońce, plaża i woda to wszystko czego potrzebujesz aby odpocząć po całorocznej szkolnej pracy. W dzień plażing i smażing a wieczorem szalony relaks na parkietach hiszpańskich dyskotek. To dla ciała, a dla ducha kilka wycieczek „must-see” po katalońskim regionie.

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywne
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+145 euro wydatki programowe (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 3,435.00 

Opis

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd na nocleg w okolice Paryża,

Dzień 2: śniadanie. Całodzienny pobyt w Parku Asterixa – bardzo popularnym wśród młodzieży parku rozrywki. Podzielony jest on na sześć sektorów tematycznych oferujących blisko setkę różnego rodzaju ciekawych miejsc i zabaw. Do najbardziej popularnych atrakcji należą m in. drewniana kolejka górska Tonnerre de Zeus (osiąga prędkość do 80 km/h), imponujący rollercoaster Goudourix, zjeżdżalnia La Trace Du Hourra, Galera oraz delfinarium z pokazami tresowanych delfinów. Obiadokolacja, nocny przejazd do Lloret de Mar,

Dzień 3: śniadanie w formie suchego prowiantu. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 13.00, obiad, zapoznanie się z bazą noclegową. Kolacja, nocleg,

Dzień 4 – 8: wypoczynek i realizacja programu:

– wycieczka do Barcelony m.in. Bazylika Sagrada Familia (z zewnątrz), Bario Gotico, wzgórze Montjuich, pomnik Kolumba, Port, Plac Królewski, Rambla, stadion Camp Nou, gdzie gra FC Barcelona (z zewnątrz – dla chętnych możliwość wejścia do muzeum i na trybuny stadionu – płatne indywidualnie, koszt około 23 euro), wieczorny pokaz tańczących fontann Font Magica – widowiskowy spektakl „światło i dźwięk” na Placu Hiszpańskim,

-wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

– program animacyjny, zajęcia sportowe i rekreacyjne,

– dyskoteki,

Dzień 9: śniadanie, wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele, obiad, pożegnalny spacer po Lloret de Mar. Kolacja, nocleg,

Dzień 10: śniadanie. Wykwaterowanie, wyjazd do Włoch do hotelu na obiadokolację i nocleg,

Dzień 11: śniadanie, przejazd do Parku Wodnego Gardaland – całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni, kolejek naziemnych i podziemnych oraz emocjonujących atrakcji na wodzie, lądzie i w powietrzu. Obiadokolacja + suchy prowiant na drogę. Nocny przejazd do Polski,

Dzień 12: zakończenie obozu.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklaracja uczestnictwa i płatność na miejscu w Hiszpanii u kierownika obozu):

Tossa de Mar – rejs statkiem wzdłuż skalistego wybrzeża Costa Brava do bajecznego miasteczka, dawnej osady rybackiej, w której wszystkie wąskie uliczki prowadzą na plażę z ruinami zamku górującymi nad zatoką. Koszt wycieczki od osoby 20 euro.

Water World – największy park wodny na Costa Brava ze sztucznymi rzekami, basenami, zjeżdżalniami, basenem ze sztucznymi falami oraz „wodną górą”, z której zjeżdża się łodzią 250 metrów w dół. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

Marineland – park wodny z pokazami delfinów, fok i papug. Koszt wycieczki od osoby 27 euro.

 

Zakwaterowanie

Hotel Stella Maris*** w Blanes (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3-osobowe łazienkami i apartamenty 6-osobowe, TV, balkonem, klimatyzacją. Kompleks hotelowy, charakteryzuje się doskonałą lokalizacją – blisko centrum miasta. Plaża S’Abanell zaledwie 100 m od hotelu. Na terenie obiektu: recepcja, lobby, restauracja, bar z tarasem, basen odkryty, bezpłatny internet bezprzewodowy.

Podczas noclegów tranzytowych hotele o standardzie turystycznym.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu na Costa Brava. Pierwsze świadczenie w Hiszpanii – obiad, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

 

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

 Hiszpania trasa antenowa:

Bydgoszcz – 0 zł

Ciechocinek – 125 zł

Częstochowa – 180 zł

Gdańsk – 200 zł

Gniezno – 0 zł

Grudziądz – 150 zł

Katowice – 180 zł

Koszalin – 220 zł

Kutno – 150 zł

Łódź – 180 zł

Olsztyn – 180 zł

Ostróda – 150 zł

Piła – 150 zł

Poznań – 0 zł

Szczecin – 220 zł

Świecko – 0 zł

Tczew – 200 zł

Toruń – 125 zł

Warszawa – 200 zł

Wrocław – 200 zł

Włocławek – 125 zł

 

świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców,

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in. Park Asterix, Gardaland), obiadokolacja w Parku Asterixa, taksy klimatyczne, wycieczka do Barcelony, przewodnicy, parkingi – 145 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

Zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)

 

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD