Grecja – U stóp Olimpu

Olimpic Beach położona jest na Riwierze Olimpijskiej, nad Morzem Egejskim, w sąsiedztwie pasma gór Olimpu. Największą atrakcją miejscowości jest przepiękna, szeroka, piaszczysta plaża, która rozciąga się na długości ok. 3 km łącząc się z sąsiednią miejscowością. Plaża posiada błękitną flagę UE, czyli spełnia najwyższy standard czystości i bezpieczeństwa – jest wyposażona w prysznice i przebieralnie, posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, bary i tawerny. Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwają ratownicy. Miejscowość ma spokojny charakter, ale w sąsiadującej Paralii znajduje się duża liczba kawiarni i dyskotek.

wiek 15-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywnedodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+85 euro wydatki programowe (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 2,965.00 

Opis

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd do Serbii, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 18.30 obiadokolacja, nocleg,

Dzień 3 – 8: wypoczynek i realizacja programu:

– wypoczynek nad morzem – kąpiele morskie i słoneczne,

– spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach greckiego wybrzeża,

– wycieczka do ruin średniowiecznego zamku Platamonas dawnej twierdzy krzyżowców, następnie przejazd do miasteczka „zaklętego w kamieniu” Starego Panteleimonu – zwiedzanie skansenu, czyli 200-letniej wioseczki, położonej na zboczach niskiego Olimpu na wysokości 460 m n.p.m., z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym 200 – letnimi platanami. Cała wioska pachnie ziołami, a nawet w deszczowe dni doskonale widać stąd Zatokę Egejską,

– wycieczka do słynnych „wiszących” Klasztorów Meteora w Kalambace – geologiczny fenomen, ogromne skały, na szczycie których znajdują się 24 klasztory prawosławne, z których 6 jest otwartych dla zwiedzających,

– zabawa w najbardziej znanej i lubianej wśród Polaków dyskotece COCUS

korzystanie z basenu (2 x w turnusie)

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

Dzień 9: śniadanie, przejazd do Serbii, obiadokolacja, nocleg

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklaracja uczestnictwa i płatność na miejscu w Grecji u kierownika obozu):

Ateny – zwiedzimy: stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, świątynia Zeusa Olimpijskiego – jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez  Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Koszt wycieczki od osoby 65 euro.

rejs statkiem na wyspę Skiathos z dyskoteką – rejs z nauką tańca greckiego i dyskoteką, na wyspę znaną m.in. z kadrów w filmie „Mamma mia”. Koszt wycieczki od osoby 50 euro.

 

zakwaterowanie

Hotel Kalisto**+ w Olimpic Beach. Pokoje  przestronne 2, 3 -osobowe z łazienką, balkonem, lodówką, TV SAT. Hotel posiada windę, bezpłatne WiFi, klimatyzację. Położony w centrum miejscowości ok. 250 m od plaży. Na terenie obiektu: jadalnia, taras, patio. W pobliżu obiektu znajduje się hotel z udostępnionym dla naszej grupy basenem, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Podczas noclegów tranzytowych hotel w Serbii.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane + bufet sałatkowy. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

świadczenia w cenie

9  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, całodobowa opieka lekarska, ratownik: na plaży i przy basenie.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in.  Meteory, Platamonas), taksy klimatyczne, przewodnicy – 85 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny  min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

Zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)

 

Trasa przejazdu  i przybliżony rozkład jazdy autokaru do GRECJI .

Miejsca zbiórek (cena 0 zł)

 1. Bydgoszcz godz. 3.45  – HALA ŁUCZNICZKI UL. TORUŃSKA 592. Toruń       godz. 4.45  – DWORZEC PKP TORUŃ GŁÓWNY ul Kujawska 1

  3. Ciechocinek      godz. 5.15  –   Mc Donald’s Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion

  4. Włocławek        godz. 5.45 –  DWORZEC PKP Włocławek Główny

  5. Kutno                godz. 7.00 DWORZEC PKP

  6. Łódź Widzew    godz. 8.00 DWORZEC PKP (obok McDonald’s )

  7. Częstochowa     godz. 9.30 DWORZEC PKP Al. Wolności 21

  8. Katowice           godz. 10.15 DWORZEC PKP Plac M. i L. Kaczyńskich 2

CENY ZA DOJAZDY ANTENOWE przy min 3 uczestnikach

Szczecin 450 zł

Koszalin 450 zł

Poznań 250 zł

Piła 250 zł

Gdańsk 250 zł

Wrocław 250 zł

Opole 250 zł

Olsztyn 250 zł

Warszawa 300 zł

 

 

RABATY ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ:

rezerwacja do 31.01.2024 – 300 zł

rezerwacja do 29.02.2024 – 200 zł

rezerwacja do 31.03.2024 – 100 zł

 

Pula miejsc w promocji ograniczona!

 

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

 

Organizator: B.P. KRYSTAD