Dolny Śląsk z Pragą

Malownicza Praga z przewodnikiem

Od 0.00 

Opis

1 dzień     7.00 wyjazd

przejazd do Krasiejewawizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – interaktywne muzeum które łączy edukację o dziejach ludzkości z wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych: gry, zabawy, animacje- dzięki temu czas oczekiwania do odlotu upływa szybko i ciekawie. Następnie podróż w czasie promem kosmicznym – obrazy z dalekiej historii człowieka: Świadectwa Ewolucji, dowody na rozwój naczyń, rozwój pisma, rozwój narzędzi, Oetzi („Człowieka z lodowca”)- najstarsza na świecie ludzka mumia. Podróż w przyszłość czyli przejazd  do Nowej Rudy  lub w jej okolice, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień     śniadanie, przejazd do Kłodzka, zwiedzanie części górnej Twierdzy Kłodzkiej – jeden z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych, spacer po Rynku, przejście Podziemną Trasa Turystyczną podziemne  korytarze i tunele pod ulicami Kłodzka liczące ok. 600 metrów, przejazd do Złotego Stoku – wizyta w Kopalni Złota – „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci”, spotkanie z Gnomem w Chodniku Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień   śniadanie, wyjazd do Pragi, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Hradczany – Katedra Św. Wita, ogrody Letniego Pałacu Cesarza Ferdynanda I, Mala Strana z malowniczymi wąskimi uliczkami i uroczymi ogrodami, spacer po średniowiecznym Moście Karola i Starym Mieście, Plac Wacława, Ratusz ze słynnym zegarem kurantowym „ Orloj, pomnik Jana Husa, powrót do Polski, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień     śniadanie, wyjazd do rezerwatu „ Błędne Skały” w Górach Stołowych: przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego – swoisty labirynt skalny wyrzeźbiony w piaskowcach przez wiat i wodę,

zwiedzanie skansenu w Pstrążnej – drewniane budynki sprowadzone z całej Kotliny Kłodzkiej : stara kuźnia, zajazd a także wnętrza chat wiejskich: stare meble i wyposażenie gospodarskie pochodzące z okresu od XVIII do początków wieku XX., Wambierzyce – zwiedzanie Śląskiej Jerozolimy – Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz ruchomej szopki –  800 drewnianych figurek, z czego 300 ruchomych, specjalny mechanizm uruchamiający machinę.To wyjątkowa i unikalna na skalę europejską ruchoma szopka, powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień    śniadanie, przejazd do Wrocławia, wizyta w ZOO – Afrykarium,- nowość!!! 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego – rekiny, płaszczki, podwodny, akrylowy tunel o długości o 18 m., Wybrzeże Szkieletów w Namibii – pingwiny przylądkowe oraz kotiki afrykańskie. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz.22,00

Cena:

Świadczenia w cenie:

 

  • przejazd autokarem turystycznym,
  • 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym,
  • wyżywienie wg programu,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • opieka pilota,
  • obsługa przewodników miejscowych,
  • udział 3 opiekunów bezpłatnie,
  • ubezpieczenie NNW, KL,
  • opłaty parkingowe.