Dolny Śląsk – I wersja

z seansem w Panoramie Racławickiej!

Od 0.00 

Opis

1 dzień   6.40 –podstawienie autokaru, wyjazd, przejazd do Krasiejewa,

pobyt w JuraParku : Tunel czasu- podróż  pociągiem po 300-metrowym kinie przez historię powstania naszego Układu Słonecznego, Ziemi oraz pierwszych form powstawania życia na naszej planecie. – to film z efektami, błyski, wybuchy, deszcz, padający śnieg… spacer ścieżkę edukacyjną z modelami ponad 200 dinozaurów, pawilon Paleontologiczny, kino 5D,przejazd do Wrocławia, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień    śniadanie, zwiedzanie miasta: seans w Panoramie Racławickiej – jedna z największych atrakcji Wrocławia, wizyta w ZOO: wybieg z mieszkańcami sawanny – żyrafy, zebry, strusie afrykańskie, Pawilon Madagaskaru: lemury, żaby pomidorowe, fruwające nad głowami nietoperze i wiele innych zwierząt Afrykarium – nowość!!! 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego – rekiny, płaszczki, podwodny, akrylowy tunel o długości o 18 m., Wybrzeże Szkieletów w Namibii – pingwiny przylądkowe oraz kotiki afrykańskiej, przejazd do Jeleniej Góry lub okolic, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień    śniadanie, piesza wędrówka na górę Chojnik, zwiedzanie ruin malowniczego zamku, podziwianie wspaniałego widoku roztaczającego się z wieży zamkowej na Karkonosze, Kowary – wizyta w Parku Miniatur Dolnego Śląska– ponad 40 największych zabytków regionu! Zobaczymy m.in.: piękny kościółek Wang z Karpacza, Kościół Pokoju w Świdnicy, słynne pałace i zamki – na czele ze wspaniałym zamkiem Książ – to wszystko w jednym miejscu!. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień   śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Głuszycy- zwiedzanie Podziemnego miasta Osówka- tajnej kwatery Hitlera na Dolnym Śląsku, najciekawszy i najdłuższy udostępniony podziemny kompleks w Górach Sowich, przejście trasą edukacyjną, która rozpoczyna się rozwiązaniem krzyżówki tematycznej, następnie do rozwiązania jest szarada historyczna. W podziemiach uczniowie rozwiązują zadania o nietoperzach, owadach oraz zadania związane z geologią (skały, minerały), oglądają wystawy: zabezpieczenie obiektów podziemnych, nietoperze Podziemnego Miasta, wyposażenie żołnierzy podczas walk na froncie, uzbrojenie armii na frontach II Wojny Światowej, sprzęty używane podczas budowy obiektu, edukacja przyrodnicza pod nazwą: ” Las i jego mieszkańcy, życie zwierząt i roślin”.

Powrót na miejsce zbiórki.

 

 

Cena:

 

Świadczenia w cenie:

  • przejazd autokarem turystycznym,
  • 3 noclegi,
  • wyżywienie wg programu,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka pilota,
  • obsługa przewodnicka,
  • udział 3 opiekunów.