Bułgaria Złote Piaski

Wybrzeże Morza Czarnego to słońce, piękne plaże, baseny, dyskoteki, mnóstwo butików. Złote Piaski to z kolei jeden z najbardziej znanych kurortów w Europie. Położony jest ok. 20 km od Warny – miasta będącego ważnym ośrodkiem kulturalno-naukowym i turystycznym. Obóz w Bułgarii to fantastycznie spędzony czas, pełen atrakcji, który na zawsze pozostanie w pamięci.

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywne

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+35 euro wydatki programowe (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 20 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 2,665.00 

Opis

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd na nocleg tranzytowy.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Bułgarii, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3 – 8: wypoczynek, realizacja programu:

– wycieczki po okolicach Złotych Piasków,

– wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

– możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych (płatne dodatkowo),

– program animacyjny, zajęcia sportowe i rekreacyjne,

Dzień 9: śniadanie. Wyjazd z Bułgarii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy,

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklaracja uczestnictwa i płatność na miejscu w Bułgarii u kierownika obozu):

– wycieczka autokarowa do Warny – letniej stolicy Bułgarii, z możliwością zrobienia zakupów. Zwiedzimy skalny klasztor Aładże Monastyr, warneńską katedrę – symbol miasta, a w Muzeum Archeologicznym zobaczymy najstarsze na świecie złote wyroby, starsze o ponad 1000 lat od podobnych znalezisk archeologicznych w Sumerze i Egipcie. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

– Starożytny Neseber przepiękne miasteczko wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wizyta w jednym z największych aquaparków w Bułgarii z mnóstwem atrakcji. Koszt wycieczki od osoby 65 euro.

– wycieczka  autokarowa do  Bałcziku – miasto położone nad morzem otoczone wapiennymi skałami z pięknym ogrodem botanicznym i letnią rezydencją rumuńskiej królowej Marii Koburg. Przylądek Kaliakra – wąski kilkukilometrowy cypel z pozostałościami rzymskich budowli. Można tu spotkać dziko żyjące delfiny. Koszt wycieczki od osoby 30 euro.

rejs statkiem po Morzu Czarnym. Podczas rejsu możliwość kąpieli oraz skoków do wody i drobny poczęstunek (wafle, krakersy, napoje). Koszt wycieczki od osoby 45 euro.

 

Zakwaterowanie

Hotel Zdravets**** w Złotych Piaskach, pokoje 4-osobowe z łazienkami, TV- SAT, lodówką i klimatyzacją. Położony ok. 200 m od piaszczystej plaży i nadmorskiej promenady. Na terenie obiektu: basen zewnętrzny odkryty, restauracja, WI-FI w całym hotelu, bar przy basenie, recepcja, kantor wymiany walut i mini market w sąsiednim hotelu. Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie w restauracji hotelowej podczas pobytu w Bułgarii. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie – obiadokolacja, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

świadczenie w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, opieka medyczna.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu: taksy klimatyczne – 35 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 20 euro za ewentualne zniszczenia.

Zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne)

Trasa przejazdu  i przybliżony rozkład jazdy autokaru do BUŁGARII.

Miejsca zbiórek (cena 0 zł)

  1. Bydgoszcz godz. 3.45  – HALA ŁUCZNICZKI UL. TORUŃSKA 592. Toruń   godz. 4.45  – DWORZEC PKP TORUŃ GŁÓWNY ul Kujawska 13. Ciechocinek      godz. 5.15  –   Mc Donald’s Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion4. Włocławek        godz. 5.45 –  DWORZEC PKP Włocławek Główny

    5. Kutno                godz. 7.00 DWORZEC PKP

    6. Łódź Widzew    godz. 8.00 DWORZEC PKP (obok McDonald’s )

    7. Częstochowa     godz. 9.30 DWORZEC PKP Al. Wolności 21

    8. Katowice           godz. 10.15 DWORZEC PKP Plac M. i L. Kaczyńskich 2

CENY ZA DOJAZDY ANTENOWE przy min 3 uczestnikach

Szczecin 450 zł

Koszalin 450 zł

Poznań 250 zł

Piła 250 zł

Gdańsk 250 zł

Wrocław 250 zł

Opole 250 zł

Olsztyn 250 zł

Warszawa 300 zł

 

RABATY ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ:

rezerwacja do 31.01.2024 – 300 zł

rezerwacja do 29.02.2024 – 200 zł

rezerwacja do 31.03.2024 – 100 zł

Liczba miejsc w promocji ograniczona!

 

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD