3. O czym pamiętać przed wylotem

CO ZABRAĆ W PODRÓŻ

Po pierwsze: wydruk rezerwacji

Po dokonaniu rezerwacji biletu lotniczego każdy pasażer uzyskuje indywidualny numer rezerwacji lub bilet, który jest potwierdzeniem zakupu. Wydrukowaną stronę warto mieć przy sobie, ponieważ znajdują się na niej dane przelotu i może się ona przydać, choćby po to, by przypomnieć Ci, kiedy masz powrót.

Po drugie: dokumenty

Pamiętaj o zabraniu ze sobą wszystkich wymaganych przy odprawie dokumentów, to jest ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Pomyśl o skserowaniu wszystkich dokumentów, które zabierasz w podróż i pozostawienie jednej kopii w domu. Kserokopie paszportu, biletów lotniczych lub kolejowych, a także ubezpieczenia, należy schować w innym miejscu niż oryginały. W razie kradzieży ułatwia to placówkom konsularnym odtworzenie dokumentów.

Po trzecie: pieniądze

W podróży zawsze dobrze jest mieć trochę drobnych pieniędzy (w tym monet), w walucie kraju, który jest celem podróży . Drobne mogą się przydać np. na lotnisku do wypożyczenia wózka lub do automatu z kawą.

Po czwarte: rzeczy osobistego

Czasem zdarza się, że Twój bagaż znajduje się po dwóch dniach, a w międzyczasie zamiast do Los Angeles poleciał do Tokio. Zdarza się to nie tak często, ale na wszelki wypadek zapakuj do bagażu podręcznego kilka osobistych rzeczy - szczoteczkę do zębów, zmianę bielizny, koszulkę

Po czwarte: inne

Do rzeczy, których najczęściej zapominamy jadąc w podróż zdecydowanie należą środki higieny, kosmetyki i lekarstwa. Warto więc, jeszcze przed zamknięciem plecaka, sprawdzić, czy czegoś nie brakuje.

 

30-07-2007

Copyright (c) KontynentyDesign & CMS Galindia